Nairobi Kenya fővárosa és egyben legnagyobb városa. 2,7 millió lakosával (elővárosokkal együtt) a legnépesebb város Kelet-Afrikában.
Történelem
Nairobi fiatal város, az 1890-es években egy brit tábor volt.
1899-ben a Mombasa-Uganda vasútvonal építői alapították. 1905-ben a Brit Kelet-afrikai Védnökség közigazgatási központja lett.
1899 és 1905 között brit tartományi főváros lett. 1905-ben Brit Kelet-Afrika tartomány fővárosa lett. 1963-ban a független Kenya fővárosa.
Ipara
A fejlődő kenyai iparnak csaknem fele a fővárosba összpontosul. A város keleti részén tömörülő üzemek a környék fejlett mezőgazdaságának termékeit; kávét, teát, ananászt, tejet, húst, gabonát dolgozzák fel, valamint a helyi fogyasztó piac számára állítanak elő közszükségleti cikkeket: ruházati termékeket, bőrárut, bútort, gumiabroncsot állítanak elő. A pályaudvar mellett pedig nagy vasúti járműjavítók üzemelnek.
Látnivalók
* Nemzeti múzeum
* Parlament
* Városháza
* Vasútmúzeum
* Nemzeti könyvtár
* Nemzeti színház
* Nairobi nemzeti park: 1946-ban alapították 120 négyzetkilométeren. 150 féle állatot láthatnak itt az érdeklődők.
* Zsiráf Center
* Bomas of Kenya
* City Market
Közlekedés
A városban a busz (City Hoppa) a matatuk (mikrobuszok, 9-16 személy szállítására, rövidtávú helyközi járatként, de Nairobin belül is alkalmasak a közlekedésre) és a taxi a legfontosabb közlekedési eszköz. Villamos és metró nincsen. A városban kevés a közlekedési lámpa a forgalmat a rendőrök irányítják.
A város nemzetközi repülőtere a Jomo Kenyatta nemzetközi repülőtér, másik jelentős repülőterei a Wilson repülőtér és a Moi Légibázis. |