Dél-Afrika sok tekintetben különbözik a kontinens többi részétől. Éghajlata hűvösebb, mint a tőle északra eső területek. A Namib-sivatag és főleg a Kalahári-sivatag fennsíkja nem olyan kietlen, mint a Szahara- száraz cserjés bozót borítja.
Afrika déli országaiban meglehetősen sok fehér ember él. Először holland telepesek, hódítanak érkeztek az 1650-es években majd az aranykészletek felfedezése után az 1880-as években tömegesen jöttek mások is Európából. Később nagy farmokat létesítettek, bányákat nyitottak, kereskedelemmel foglalkoztak. Bár a fehérek mindenütt kisebbségben vannak több ország vezetésében, gazdagságának irányításában meghatározó szerepet játszanak azután is hogy megszűnt az apartheid, azaz megszűntek a fehér emberek kiváltságai.
A térség legfejlettebb országa a Dél-afrikai Köztársaság és Zimbabwe, ahol sokan keresnek munkát a szomszédos szegényebb államokból, például Botswanából. A dél- afrikai Köztársaság adja a világ arany-és gyémánttermelésének jó részét. Zimbabwéban fejlett a mezőgazdaság; a hatalmas farmokon szarvasmarhát tenyésztenek, kukoricát, gyapotot, dohányt termesztenek.
Madagaszkár a világ egyik legnagyobb szigete. Lakói jórészt földműveléssel foglalkoznak.
Dél –Afrika országai: Angola, Botswana, Lesotho, Madagaszkár, Malawi, Mozambik, Dél-afrika Köztársaság, Szváziföld, Namíbia, Zambia, Zimbabwe, Comore-szk.
(Az országokról bővebben a menüben, Országok- városok menüpont alatt. )
képek:
1: Dél-Afrika országai.
2: Karibi-tó vízével öntözik a száraz időszakban Zimbabwe környező termőföldjét.
|