Afrika nyugati partvidékén sok kis állam és még több népcsoport sorakozik egymás mellett. Nigériában például 250 különböző népcsoport él. Nyelvük is jórészt különbözik egymástól. A hivatalos nyelv ezért az országok többségében egykori gyarmatosítóik nyelve, azaz angol, francia vagy portugál.
Éghajlatuk jellemzően forró és nedves- Az esős időszak igen hosszú, ezért a part mentén trópusi esőerdő alakult ki. Az ültetvényeken kakaó-és kávécserjét, olajpálmát, kaucsukfát telepítenek, maniókát, és jamgubót termesztenek. Távolabb a parttól, a kevésbé csapadékos szavannavidéken a fő termény a gyapot, a földimogyoró, a köles, a cirok és a kukorica. Húsáért és bőréért itt szarvasmarhát tenyésztenek.
Az ásvány kincsekben gazdagabb országok gyorsabban fejlődnek, a többieknél. Sierra Leonéban és Ghanában többféle fémércet bányásznak, Nigériában gazdag olajmezők vannak. Egyre inkább kiépül az ipar Szenegálban és Nigériában. Van, ahol már korszerű lakóházakat, iskolákat, kórházakat építenek, máshol azonban még ugyanúgy élnek kunyhóikban a családok, mint akár a több évszázaddal ezelőtt éltek az őseik, s csupán apró parcellákat művelnek meg, és saját szükségletükre tartanak néhány állatot.
Nyugat-Afrika országai: Kamerun, Kongó, Gabon, Gambia, Ghana, Guinea, Elefántcsontpart, Liberia, Nigeria, Szenegál, Sierra Leone, Togo, Burkina Faso, Bissau Guinea, Sao Tomé és Principe, Egyenlítői Guinea, Benin.
(Az országokról bővebben a menüben, Országok- városok menüpont alatt. )
képek:
1: Nyugat Afrika országai.
2: Kamerunban a Fali törzs tagjai zsúpfedelű fűkonyhókban élnek, amelyeket faluban szorosan egymás mellé építenek. |