Észak Afrikának csaknem az egész területét a Szahara foglalja el. Ez a világ legnagyobb, legforróbb sivataga. Az Atlanti óceántól a Vörös tengerig, mintegy 4800 kilométer hosszan nyújtózik. Északnyugaton, Marokkó és Algérián át a térdezett Atlasz-hegység vonulata húzódik.
A térség lakosságának meghatározó része muzulmán arab és berber. Főleg a folyóvölgyekben és az oázisokban élnek, ahol öntözéses növénytermesztést folytatnak. Egyiptomban is csak a Nílus menti sávban lehet gazdálkodni, mivel eső igen ritkán esik kivéve talán a Földközi – tenger partvidékét. Az asszuáni gát megépítésével hatalmas víztározó tavat alakítottak ki a folyón, jelentősen bővítve ezzel az öntözhető területeket.
A földközi – tenger partjai mentén kellemes, napsütéses az éghajlat. Marokkót, Tunéziát és Egyiptomot ezért egész évben sok turista keresi fel. A régió korok emlékei közül különösen az egyiptomi piramisok a világ hét csodájának egyike vonzza a látogatókat, akik szívesen időznek a városok tarka bazárjaiban is.
Észak-Afrika országai: Algéria, Zöld-foki Köztársaság, Csád, Egyiptom, Eritrea, Etiópia, Líbia, Mali, Marokkó, Mauritánia, Niger , Szudán, Tunézia.
(Az országokról bővebben a menüben, Országok- városok menüpont alatt. )
képek:
1: Észak-Afrika országai.
2: Niger folyó kikötője.
3: Az ókori Egyiptom fáraóinak temetkezési helyéül szolgáltak a gizai piramisok. |